Aeroconn

Get it on Google Play

Avaliable at Amazon

 

slideme

AeroConn to proste narzędzie do monitorowania wykorzystania sieci GSM lub WIFI, oraz ułatwienia dla użytkowników sieci Aero2

Podstawowe funkcje:

  • widget ekranowy pokazujący poziom sygnału,
  • monitor transferu,
  • liczniki na pasku powiadomień,
  • oszczędzanie (harmonogram) transferu (od Androida 5.0 wymaga roota),
  • obsługa captchy w Aero2 (powiadomienie, wyświetlenie i automatyczny restart po wpisaniu), może także obsłużyć captchę wpisaną na innym urządzeniu w sieci.

 

widget3_blueWidget:

Pokazuje stan bieżącego połączenia danych (dla 3G i WIFI, na LTE nie testowane)
– siłę sygnału w dBm i w „kreskach”,
– typ połączenia,
– nazwę operatora / sieci wifi
W przypadku używania w innej sieci niż aero2, należy w ustawieniach wyłączyć sprawdzanie captchy, żeby niepotrzebnie nie tracić transferu.

aero-monitor-boxMonitor transferu:

Ponieważ na Windows korzystałem z Mobile Partnera, a tam jest zakładka „statystyka”, z przyzwyczajenia trochę brakowało mi podobnej funkcji w androidzie.
Ekran z monitorowaniem transferu zawiera:
– czas sesji (w aero2 powinien się resetować po restarcie po wpisaniu captchy, w innych sieciach zlicza od restartu telefonu) pierwsza wartość to data i godzina od której zliczane są dane, druga to timer, podaje czas przez jaki była włączona transmisja danych.
– ilość pobranych i wysłanych danych w sumie przez wifi i gsm (także w sieci lokalnej)
– ilość pobranych i wysłanych danych przez gsm
– bieżący transfer (na aktywnym połączeniu danych, jeśli domyślnie ruch idzie przez wifi to wifi, jeśli gsm to gsm)
– poziom sygnału w dBm (tak jak w widgecie)
Wykres przedstawia na bieżąco aktualizowane transfery dla ostatnich 2 minut.
Po restarcie telefonu wszystkie liczniki są zerowane.

aero_liczniki_boxLiczniki na pasku powiadomień:

Pozwala wyświetlić w formie ikonki na pasku statusu jedna z wybranych wartości:

  • bieżącą prędkość pobierania,
  • bieżącą prędkość wysyłania
  • czas sesji (minuty), czyli czas od ostatniego restartu telefonu, lub wpisania captchy, co pozwala łatwo ocenić ile czasu zostało do następnego rozłączenia aero2.

 

aero_scheduler_boxOszczędzanie transferu:

(od Androida 5.0 wymaga roota)
Wyłącza transmisję danych przy wygaszonym ekranie.  Możliwe jest cykliczne włączanie na  ustalony czas.  Wpisanie 0 minut spowoduje wyłączenie cyklicznego włączania. W takim wypadku transmisja danych włączy się dopiero przy niewygaszonym ekranie.
UWAGA: ta opcja nie zadziała na Androidzie 5.0 i wyższych bez uprawnień roota. Spowodowane jest to nową polityką googla. Od androida 5.0 aplikacje użytkownika nie mają uprawnień do wyłączania transmisji danych.
Do łatwego sterowania oszczędzaniem transmisji pojawił się też nowy widget z przełącznikiem tej opcji.  Wiem, że czasem widget się „wykłada” po wybudzeniu telefonu z uśpienia. Dostałem już zgłoszenie błędu i w następnej aktualizacji błąd zostanie usunięty.

aero_c400Obsługa captcha:

Aplikacja sprawdza status połączenia i powiadamia o konieczności wpisania nowego kodu. Wyświetla stronę z captcha, a po poprawnym wpisaniu kodu restartuje połączenie.
Restart zdalny – aplikacja może także wykryć wpisaną captchę i zrestartować połączenie, jeśli wpiszemy captchę np. na komputerze któremu udostępniamy sieć.

Automatyczny restart transmisji danych wykonuje się na połączeniu domyślnym. Można go wyłączyć w ustawieniach. Nie zadziała poprawnie z niektórymi telefonami dualSIM. W przypadku problemów należy przełożyć kartę z aero2 do pierwszego slotu.